Myślistwo „bestialstwo” czy szacunek dla zwierząt i prawidłowa gospodarka zwierzyną?

W dniu dzisiejszym po raz kolejny mieliśmy okazję w FAKTACH TVN zobaczyć materiał na temat rzekomego „bestialstwa”, jakiego dopuszczają się myśliwi podczas polowań zbiorowych i naszej tradycji oddania szacunku zwierzynie podczas „pokotów”.  

Wszystkich krytyków naszych działań, jako bractwa myśliwych  musimy nieustannie uświadamiać, że myślistwo to nie tylko polowania, choć polowanie jest jednym z ważniejszych elementów prowadzenia prawidłowej gospodarki zwierzyną leśną, a pokot to nie tylko tradycja to również element wychowania w szacunku dla zwierząt. Może zamiast wybiórczego pokazywania elementów naszej tradycji i krytyki zająć się tymi, którzy nad zwierzętami znęcają się naprawdę? Może warto pokazywać jak „bestie” w ludzkiej skórze biją, pastwią się i katują psy koty i inne zwierzęta? Może warto przywoływać wyroki Sądów, które takie bestialskie zachowania często tolerując wydając wyroki w zawieszeniu czy wręcz uniewinniają sprawców znęcania się czy  nawet mordowania zwierząt?

 

Tym, którzy uważają, że to my myśliwi i myślistwo jest okrutne dedykujemy film, który przedstawia prawdziwe zdjęcia z „cywilizowanego” rytualnego uboju zwierząt.

UWAGA MATERIAŁ DRASTYCZNY NIE NALEŻY POKAZYWAĆ DZIECIOM I MŁODZIEŻY PONIŻEJ 18-go ROKU ŻYCIA!

goo.gl/FsjvAd