ZMIANY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Koledzy.

Z końcem starego roku wprowadzamy zmiany na naszej stronie. Mamy nadzieje, że wprowadzone udogodnienia będą dla Kolegów przydatne. I tak od 1 stycznia pojawiły się nowe zakładki z lewej strony w tym dwie ważne:

Informacje od Zarządu i Prezesa Koła – gdzie publikowane będą bieżące i ważne wiadomości dotyczące naszego Koła.

Łowczy informuje – tu znajdą koledzy wszystko, co ma nam do przekazania Łowczy Koła w tym informacje o polowaniach zbiorowych.

Od nowego roku podajemy też bardziej dokładne godziny wschodów i zachodów księżyca i słońca. W przypadku danych dotyczących księżyca dodaliśmy godzinę „górowania” nad naszą szerokością geograficzną  ustawioną  na Stębark, co odpowiada z dość dużą dokładnością naszym obwodom łowieckim 327 i 328. Dla ułatwienie w przypadku dni dodaliśmy rubrykę „długość dnia”, co bez dodatkowych obliczeń daje szybki pogląd na zmieniająca się długość każdego dnia.

Tym z Kolegów, którzy korzystają ze smartfonów z systemem Android  polecamy  także aplikację „ASTROID”, którą można bezpłatnie ściągnąć z Sklep Play. Wybierając zakładkę „mapa” w ustawieniach i przesuwając  „pinezkę” można bardzo precyzyjnie określić punkt na mapie, którym jesteśmy zainteresowani. Zatwierdzamy go, jako lokalizację domyślną i już otrzymujemy nadzwyczaj precyzyjne informacje na temat godzin wschodu, zachodu słońca czy księżyca w dowolnym wybranym dniu. Godziny „górowań”, azymuty wschodów i zachodów, współrzędnych, oraz wiele innych przydatnych i ciekawych informacji na temat wszystkich planet układu słonecznego, które mają wpływ na nasze codzienne życie. (Aplikacja obsługuje język polski!)

Po raz kolejny zwracam się do kolegów z prośbą o współtworzenie naszej strony. Tylko dzięki informacją i zdjęciom, jakie będziecie nam przesyłać mamy szansę stworzyć miejsce, które będzie kompendium wiedzy na temat naszego koła.